FOTO/ Tiranë, rruga “Komuna e Parisit”, re pluhuri, si të parkosh në gurore

Mjafton te parkosh makinën në një rrugë në Tiranë për disa orë për të kuptuar se sa i ndotur është qyteti që drejtohet nga Erion Veliaj.

Fotot më poshtë jamë marrë në rrugën komuna e Parisit. Pluhuri dhe tymi mbushin këtë rrugë natë e ditë. Makina është mbuluar nga pluhuri vetëm në pak orë parkim njësoj si të parkohej në një gurore. Është rrugë vetëm 200 m larg nga blloku, e pasfaltuar, plot përrenj nëpër të ndërsa rrugicat ngjitur janë me trotuare qe nuk kalohen pasi janë ndërtuar nga firma Fusha (low cost).

Edhe pse lagja është hambar votash për socialistët, paratë e shpenzuara për propogandën e Velisë nuk kanë tepruar qoftë edhe për asfalt elektoral. m.k

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje