Bamir Topi, Kreshnik Spahiu dhe Spartak Ngjela regjistrojnë partitë për zgjedhje

Regjistrohen si subjekte zgjedhore edhe 9 parti politike dhe 2 komitete nismëtare. Ajo që bie në sy janë partitë qe drejtohen nga Bamir Topi dhe Spartak Ngjela, respektivisht FRD dhe Partia Ligj dhe Drejtësi si dhe AK qe drejtohej deri para tri vitesh nga Kreshnik Spahiu.

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve zhvilloi seancë publike dhe shqyrtoi projektvendimet për kërkesat për regjistrim si subjekte zgjedhore përzgjedhjet për Kuvend datës 25 prill 2021, 13 partive politike dhe 2 komiteteteve nismëtare.

Pas shqyrtimit dokumentacionit, Komisioneri vendosi regjistrojë si subjektezgjedhore 9 parti politike dhe 2 komitete nismëtare:
1. Partia Shqiptare Atdheu;
2. Partia Pajtimit Kombëtar;
3. Partia Ligj dhe Drejtësi;
4. Partia Fryma e Re Demokratike;
5. Partia Qytetare Shqiptare;
6. Partia Uniteti Kombëtar;
7. Partia Aleanca Kuq e Zi;
8. Partia për Mbrojtjen e Drejtave Emigrantëve;
9. Partia Aleanca Popullore;
10. Komitetin nismëtar do organizojë punën përparaqitjen e z. Kreshnik Merxhani si kandidat ipropozuar nga zgjedhësit  zonën zgjedhore qarkuGjirokastër.;
11. Komitetin nismëtar do organizojë punën përparaqitjen e z. Bledar Dika si kandidat i propozuar ngazgjedhësit zonën zgjedhore qarku Tiranë.

Komisioneri pas shqyrtimit dokumentacionit vendosi mos regjistrojë si subjekte zgjedhore parti CentristeMirëqenies Popullore Shqiptare, partinë e Punës Shqipërisë, partinë për Mbrojtjen e Drejtave Punëtorve Shqipërisë si dhe mos pranimin e kërkesës z. Xhavit Zhuzhi për regjistrimin si subjekt zgjedhor PartisëEmigracioni Shqiptar. m.k

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje