Replikë e Aurela Bashës me një ndjekës ne rrjete sociale: Basha ka fituar aq shumë…

Bashkëshortja e liderit demokrat Lulzim Basha, Aurela Basha ka replikuar me një komentues në rrjetet sociale. Qytetari e pyet zonjën Basha si ndihet që është gruaja e një politikani si Basha që nuk ka fituar asnjë betejë politike. Ndërsa kjo e fundit i përgjigjet se Basha ka fituar beteja si askush tjetër për Partinë Demokratike.

Replikat

Qytetari: Si ndihesh të jesh gruaja e një politikani që nuk ka fituar asnjë betejë politike?

Aurela Basha: Duket se nuk e njeh. Më vjen keq për ty. Unë ndihem super, sepse ai ka fituar si askush tjetër, beteja të paimagjinueshme për PD-në.

Në vitin 2005 mundi Ben Afmetajn, në një zonë që nuk kishte votuar kurrë PD-në. më 2009 fitoi Elbasanin, në 2011 mori 50 mijë vota më shumë për PD-në në Tiranë dhe mundi Ramën, më 2016 fitoi betejën për dekriminalizimin etj etj etj.

Ka bërë edhe opozitën më të fortë, duke pasur të gjithë kundër. Po deshe më, më thuaj.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje