Rasti i parë në vend: Dy javë pasi bëri vaksinën, Pëllumb Pipero infektohet me Covid-19

Mjeku Pëllumb Pipero është infektuar me koronavirus.
Mësohet se mjeku ka rezultuar pozitiv me Covid-19 pas kryerjes së tamponit.

Infektimi i Piperos vjen pasi ai ka marrë dozën e parë të vaksinës “Pfizer” 14 ditë më parë.

Kujtojmë se Pipero bashkë me kryeministrin Rama, mjekun Tritan Kalo dhe doktoreshë Najada Çomon e morën dozën e parë të vaksinës më 11 janar, në “Air Albania”.

l.b /DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje