Ura e lumit “Mat” drejt shembjes, fundoset njëra këmbë e urës

Reshjet e vazhdueshme të shiut kanë dëmtuar “Urën e Zogut” mbi lumin Mat, e cila është drejt shembjes.

Ditën e sotme është fundosur njëra pjesë e urës, pasi marrja e inerteve pranë këmbëve te urës, ka bërë që ura të dalë jashtë funksionit.

Ende nuk ka pasur asnjë reagim për ndërhyrje për rregullimin e kësaj ure si dhe as nuk është parandaluar marrja e inerteve në lumin e Matit.

e.h/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje