Sukth/ Përmbyten rreth 400 banesa, situata vijon të mbetet shqetësuese

Situata në Sukth vijon të mbetet shqetësuese për shkak të përmbytjeve. Rreth 400 banesa janë të përmbytura.

Banorët janë shprehur se në nuk kanë marrë asnjë ndihmë nga autoritetet.

Gazetari i ABC raportoi se aktualisht situata vijon të jetë problematike për banorët e izoluar në Katundit e Ri të cilët janë edhe pa energji elektrike.

l.b /DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje