Alarm në shkollën në Spille, 8 mësues dhe 13 nxënës pozitivë me Covid

Tetë mësues të shkollës 9-vjeçare të Spilles janë konfirmuar pozitivë me koronavirus. Të prekur janë konfirmuar edhe 13 nxënës në ciklin fillor dhe 9-vjeçar.

Sipas raportimeve të Abc.news mësuesit e infektuar me Covid 19 janë zëvendësuar nga Zyra Arsimore Kavajë.

Ndërkaq prindërit kanë hezituar të dërgojnë fëmijët e tyre në shkollë gjatë dy ditëve të fundit për shkak të infektimeve masive.

e.h/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje