Britania vendos 10 ditë karantinë të detyrueshme për udhëtarët

Britania e Madhe ka vendosur që të shpallë karantinë të detyrueshme nga dita e martë për udhëtarët që do të vijnë nga jashtë, pasi kryeministri Boris Johnson pati thënë më herët se variante të reja të koronavirusit po i nxisnin të rishikonin politikat kufitare.

“Menaxhuesit e hoteleve na tregojnë se ata presin që qeveria të shpallë karantinë e detyruar për ata që mbërrijnë nesër në Mbretërinë e Bashkuar. Ata tashmë po përgatiten diskutimet vijuese. Njerëzit do të futen në karantinë për 10 ditë nën siguri me të gjitha vaktet në dhoma, çmimi mbi 1,500 paund, ” ka thënë redaktori i ITV në Mbretërinë e Bashkuar Paul Brand në Twitter.

e.h/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje