Befason Armando Sadiku, lë Evropën për Bolivinë

Sulmuesi shqiptar Armando Sadiku ka befasuar me transferimin në Bolivi tek Bolivar, pas aventurës së dështuar tek Erzurumspor në Turqi.

Marcelo Claure, presidenti i Bolivar, e ka bërë me dije këtë lëvizje dhe Sadiku tani është gati për eksperiencën e re.

“Mirë se vjen Armando Sadiku. Sulmuesi i fuqishëm, 29-vjeçar, i cili shkëlqeu në ligat kryesore në Europë duke shënuar më shumë se 100 gola në Zvicër, Spanjë, Poloni dhe Turqi, pjesë e kombëtares shqiptare. Ai është shqiptari i parë që vjen në Bolivi”, shkruan mes të tjerash Claure. m.d/DRONI.al/

https://twitter.com/marceloclaure/status/1353083349674434568?s=21

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje