VIDEO & FOTO/ Plasaritet minarja e xhamisë së Ethem Beut në Tiranë, pranë po ndërtohet kulla

Xhamia e Ethem Beut në qendër te Tiranës, një nga monumentet dhe objektet me më vlerë historike dhe fetare ne Tiranë ka pësuar çarje. Bëhet fjalë për minaren e xhamisë.
ajo ka pësuar çarje pas punimeve për hapje themelesh vetem dhjetë metra prej saj ku po ngrihet edhe nje nga pallatet më të larta në Tiranë.
Ky është dëmi i dytë për shkak të kësaj kulle pas bllokimit të pamjes se kullës së Sahatit.

Lajmi është dhënë nga aktivisti Vehap Kola ndërkohë që video më poshtë jep pamje të plota te plasaritjes. m.d/DRONI.al/

 

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje