Pollo: Qeveria gjobit qindra qytetarë në ditë por jo Rakacollin

Ish ministri Genc Pollo theksoi përmes një postimi në rrjete sociale se qeveria po përdor standard të dyfishtë në lidhje me shtrëngimet për mbrojtjen nga covid.

”Për shkelje të rregullave anti Covid gjobisin e ndalojnë qindra vetë; madje gjejnë edhe ndonjë diplomat për t’a bërë shembull. Po kur qeveritares në krye të komitetit anti Covid edhe mbasi kapet në shkelje të rregullave nuk i hyn gjemb në këmbë!”, poston Pollo.

Një ditë më parë zv/ministrja dhe kryesuese e komitetit të ekspertëve, Mira Rakacolli mori pjesë në një aktivitet elektoral me shumë peesona të Partisë Socialiate. Nuk pati asnjë masë ndaj saj ndërsa vetë ajo ende nuk ka kërkuar falje, dhe policia nuk e ka gjobitur. a.b/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje