Mbi 14 mijë raste pozitive në Itali, sa viktima u raportuan 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në Itali kanë humbur betejën me Covid 521 duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 20,519.

Autoritetet shëndetësore kanë njoftuar edhe 14,078 raste pozitive me koronavirus. Numri i rasteve pozitive ndërkohë në Itali ka arritur në 516,568.

Lombardia vazhdon të mbetet rajoni me numrin më të lartë të rasteve me koronavirus, ndjekur nga Emilia dhe Romagna, Lazio, Puglia dhe Siçilia.

e.h/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje