Londër, shtimi i infektimeve kthen autobusët në ambulanca

Me shtimin e rasteve të infektimeve Stafi i Shërbimit Kombëtar i Shëndetësisë në Britani ka kthyer në autoambulanca të improvizuara dy autobusë që do të transportojnë pacientët Covid pozitivë.

The Guardian ka raportuar që shumica e ulesëve në autobusë janë hequr që të mund të transportohen katër pacientë.

Kjo është një gjetje që është menduar që të lehtësohet pak situata në shërbim të ambulancave në Londër dhe në spitale. Kompania Go-Ahead, që ka në pronësi autobusët ka ofruar edhe katër shoferë.

e.h/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje