Emërohet zv. ministre e Shëndetësisë Eugena Tomini

Eugena Tomini është emëruar ditën e sotme zv.ministre e Shëndetësisë. Ajo ka mbajtur më herët postin shefe e hetimit Epidemiologjik në Institutin e Shëndetit Publik.

Mësohet se vendimi për kalimin e shefes së shërbimit të epidemiologjisë në ISHP si zëvendës ministre është marrë në mbledhjen e qeverisë dhe është botuar tashmë në fletoren zyrtare.

Tre zëvendës ministrat e tjerë janë Mira Rakacolli, Albert Nikolla dhe Bardhylka Kospiri.

l.b /DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje