Italia shënon të njëjtin numër viktimash të dytën ditë radhazi

Përgjatë 24 orëve të fundit në Itali janë regjistruar 8,824 raste të reja me koronavirus nga 158,674 testime të kryera gjithsej.

Ministria e Shëndetësisë së vendit fqinj ka konfirmuar edhe 377 viktima brenda ditës, ndërsa fatmirësisht 14,763 persona e kanë fituar betejën me sëmundjen.

Ndërkaq numri i personave të shtruar në spitale ka shënuar rritje. Në total që nga nisja e pandemisë shteti fqinj numëron rreth 2.4 milionë të infektuar dhe 82,554 viktima.

e.h/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje