Gjermani, kush refuzon karantinimin do të futet në paraburgim

Gjermania ka vendosur që gjermanët që do të refuzojnë të karantinohen pasi të kenë rezultuar Covid pozitivë  do të mbahen në qendrat e paraburgimit.

Shteti lindor i Saksonisë ka konfirmuar planet për të ndërtuar një kamp refugjatësh që do të shërbejë si vend izolimi vetëm për njerëzit që kanë shkelur vazhdimisht rregullat e mbylljes rreth vetë-izolimit.

Autoritetet gjermane janë vënë nën kritika rreth menaxhimit të pandemisë, për propozimet për të imponuar mandatet kombëtare të vaksinave në përpjekjen për të kontrolluar virusin.

Ndërkohë vendet europiane po përgatiten për ndikimin e variantit të ri të Covid-19, që ka rritur në mënyrë drastike rastet e përditshme dhe vdekjet në Mbretërinë e Bashkuar.

e.h/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje