Franca hap kufinjtë për vendet jashtë BE, ç’duhet të kenë udhëtarët

Franca do të hapë kufinjtë për të gjithë qyetarët që nuk janë shtetas të Bashkimit Evropian nga e hëna.

Me anë të një njoftimi zyrtar u lajmërua që për tu futur në Francë qytetarët duhet të kenë me vete përgjigjen negative të testit anti-Covid, të bërë jo më larg se 72 orë më parë, ndërsa pas mbërritjes në destinacion personi duhet të karantinohet për 7 ditë.

“Nga e hëna 18 janar, udhëtarët nga vendet jashtë BE do të duhet të: Paraqisni një test negativ prej -72h Duhet të izolohen për 7 ditë pas mbërritjes Të kryeni një test të dytë në fund të 7 ditëve”, thuhet në njoftim.

e.h/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje