4 shqiptarë kapen me gjysëm milion paund kokainë

4 shqiptarë u arrestuan në Angli me 340,000 paund cash dhe një sasi kokaine me vlerë 400,000 paund.

Ata janë Rustem Dauti 30 vjeç dhe Fisnik Kurtucai 32 vjeç që u kapën me 100,000 paund cash. I treti është Florian Meshi 22 vjeç pjesë e grupit të strukturuar kriminal, të cilit iu bllokuan 140,000 paund.

Dhe i fundit është Azem Gashi 26 vjeç i cili u prangos me 4 kg kokainë dhe 100,000 paund.

Këto ishin sekuestro të mëdha në cash” tha një zyrtar britanik pas operacionit.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje