Rritet numri i të shtruarve në spitale ndërkohë që janë shënuar mbi 500 viktima në Itali

Ka shkuar mbi 80 mijë numri i viktimave në Itali, ndërsa vetëm në 24 orët e fundit kanë humbur jetën rreth 507 pacientë.

Raportimet e fundit të ministrisë së Shëndetësisë tregojnë që janë konfirmuar pozitiv me Covid 15,774 persona ndërkohë që në krahasim me një javë më parë ka pasur edhe një rritje të lehtë të shtrimit të pacientëve me Covid në spitale.

Që nga momenti i fillimit të pandemisë e deri më tani janë konfirmuar 2,319,036 persona të infektuar.

e.h/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje