Greqi/ Mbërrijnë dozat e para të vaksinës Moderna

Vials with a sticker reading, "COVID-19 / Coronavirus vaccine / Injection only" and a medical syringe are seen in front of a displayed Moderna logo in this illustration taken October 31, 2020. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration - RC2JUJ9SYHJT

Mbërrijnë në greqi 8,000 dozat e para të vaksinës kundër Covid-19 të kompanisë farmaceutike Moderna.

Mediat në Athinë raportojnë se 20,000 doza vaksinash pritet të dorëzohen nga Moderna në Greqi në Janar, 115,000 doza në shkurt dhe 105,000 doza në mars. Dorëzimet totale të Moderna për tremujorin e parë janë 240,000 doza.

Greqia do të marrë gjithashtu 427,050 doza nga Pfizer deri në fund të Janarit, 362,700 doza deri në fund të Shkurtit dhe 558,675 të tjera në mars.

l.b /DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje