Arrestohet një pronar hoteli në Tiranë, mesohet shkaku i prangosjes

Pronari i një hoteli në Tiranë është arrestuar nga policia këtë mbrënje. Fatos Dusha dyshohet se ka strehuat sirianët që u shpëtuan në Vlorë një natë më parë. Policia e ka mësuar këtë pasi emri i Dushës është përmendur nga shtetasit sirianë gjatë marrjes në pyetje.

Rreth 50  klandestinë nga Lindja e Mesme (sirianë) qëndruan mbi 3 orë në përballje në det të hapur me motin e keq në afërsi të derdhjes se Vjosës.

Ata tentuan të kalonin ilegalisht kufirin drejt Italisë me gomone të ndihmuar edhe nga një grup trafikantësh shqiptare.

Ata u shpëtuan prej Rojes Bregdetare dhe dy mjete të Guardia di Finanzas Italiane.a.b /DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje