Çani publikon numrin e vaksinave që i falën Ramës në Greqi, nuk ishte as lajmës mes Erdoganit dhe Mitcotakis

Gazetari Arian Çani, në studion e emisionit të tij ‘Zonë e lirë’ tha se Rama nuk ka çuar në Greqi asnjë lajm nga Presidenti turk Recep Tayip Erdogan dhe se ka siguruar 7 mijë vaksina anticovid për Shqipërinë.

“Nuk ka çuar asnjë mesazh nga Erdigani. Edi Rama sot në Athinë, nuk do ketë…pork jo duhet marrë me rezerva, gjithsesi ka shumë gjasa që nuk do ketë takim mes ministrit tuk dhe ministrit grek siç është përhapur fjala gjithandej. E treta, Ramsi ka thënë në Athinë që do zgjidhë çështjen e pronave të minoritetit në Shqipëri. Rama ka rënë dakort për të çuar çështjen e detit në Hagë, kjo nuk është e re. E pesta, është e siguruar nga Mitsotakis, ka siguruar 7 mijë vaksina falas për Shqipërinë. Këto janë informacione që më vijnë mua nga andej. Do thoni ju, çfarë janë 7 mijë vaksina pë rata? Po, më mirë se sa fare,”- tha Çani ndër të tjera.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje