Hidhet shorti për Botërorin, Shqipëria ka përballë edhe Anglinë

0Shares
0

55 kombëtaret do të ndahen në 10 grupe, nga të cilat 5 grupe do të kenë në përbërje të tyre 5 skuadra, ndërsa 5 grupe të tjera do të kenë në përbërje 6 skuadra. Anglia, Polonia, Hungaria, Andorra dhe San Marino do të jenë skuadrat kundërshtare në grupin ku ndodhet Shqipëria.

SHORTI:

Grupi A:

 1. Portugalia
 2. Serbia
 3. Irlanda
 4. Luksenburg
 5. Azerbajxhani

Grupi B:

 1. Spanja
 2. Suedia
 3. Greqia
 4. Gjeorgjia
 5. Kosova

Grupi C:

 1. Italia
 2. Zvicër
 3. Irlanda e Veriut
 4. Bullgaria
 5. Lituania

Grupi D:

 1. Franca
 2. Ukraina
 3. Finlanda
 4. Bosnjë Hercegovië
 5. Kazakistani

Grupi E:

 1. Belgjika
 2. Uells
 3. Çekia
 4. Bjellorusia
 5. Estonia

Grupi F:

 1. Danimarka
 2. Austria
 3. Skocia
 4. Izrael
 5. Ishujt Faroe
 6. Moldavia

Grupi G:

 1. Holanda
 2. Turqia
 3. Norvegjia
 4. Mali i Zi
 5. Letonia
 6. Gjibraltari

Grupi H:

 1. Kroacia
 2. Sllovakia
 3. Rusia
 4. Sllovenia
 5. Qipro
 6. Malta

Grupi I:

 1. Anglia
 2. Polonia
 3. Hungaria
 4. Shqipëria
 5. Andorra
 6. San Marino

Grupi J:

 1. Gjermania
 2. Rumania
 3. Islanda
 4. Maqedonia e Veirut
 5. Armenia
 6. Lihtenshtejn

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje