Berisha zbulon nje fakt te ri ne raportet mes Veton Surroit dhe Edi Rames

Politikani dhe publicisti nga Prishtina, Veton Surroi ka qene keto dite ne qender te vemendjes pas debatit qe ngjalli nje vendim donkishitesk i qarkut te Kukesit. Atij iu hoq titulli Qytetar Nderi i qarkut me argumentin se ka share UCK nderkohe qe Prefekti i Kukesit Zenel Kucana e anulloi kete vendim.

Por ish Kryeministri Berisha thote se Surroi ishte projektuar si minister i Jashten ne qeverine e vitit 2017.

“Miq, Edvin Kristaq Rama ne veren e vitit 2017 e ftoi ne Dhermi Veton Surroin per ti njoftuar emerimin e tij si minister i jashtem i Shqiperise, vendim te cilin e anulloi pas nderhyrjes se Baton Stanishiqit.

Ne nentor te vitit 2020, ne nje shfrim te papermbajtur urrejtje Edvini urdheron mercenar Gicin ti heqi titullin qytetar nderi i qarkut te Kukesit zotit Surroi dhe pasi doli lakuriq si i biri i te atit xhelat terheq vendimin dhe paraqitet si dorjashte”, komenton Berisha. /DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje