Rritet sërish numri i viktimave në Itali, ja sa ishin infektimet 24 orët e fundit

Italia ka konfirmuar një shifër të lartë me infeksione nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Autoritetet shëndetësore vendase kanë njoftuar se janë regjistruar 16,377 raste të reja nga 130,524 testime të kryera.

Në 24 orët e fundit, 672 persona kanë humbur jetën, nga 541 të dielën, ndërkohë që nga fillimi i pandemisë në Itali numri i viktimave ka shkuar në 55,576.

Numri i pacientëve të shtruar në kujdesin intensiv në spital është 3.744. Sipas të dhënave nga autoritetet shëndetësore rajoni më i prekur është Emilia-Romagna me 2,041 raste të reja në 24 orët e fundit.

e.h/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje