Cilët pacientë do shtrohen në Covid-4

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka qenë mbrëmjen e sotme pranë spitalit Covid-4, i dedikuar për personat e infektuar me koronavirus, ndërsa mjekët e këtij spitali njoftuan se janë shtruar edhe pacientët e parë në këtë spital.

“24 orët e fundit kanë qenë intensive në funksion të pritjes së pacientëve. Pasi pacientët e kalojnë fazën akute kërkojnë një trajtim që do të ndiqen në këtë spital”, tha Manastirliu.

Sipas strategjinë të Ministrisë së Shëndetësisë për dimrim, në rast se të 4 spitalet në total me 550 shtretër mbushen me pacientë, atëherë do të hapen 5 spitale rajonalë. E njëjta strategji do të vijojë edhe më pas me 6 spitale të tjerë rajonale.

e.h/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje