Italia, numër i lartë viktimash dhe infektimesh

Gjatë 24 orëve te fundit jane shenuar 541 viktima nga covid ne Itali, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Ndërkohë sipas autoriteteve shëndetësore nga 176,934 testime të realizuara , janë shënuar 20,648 raste të reja me COVID-19.

Lombardia ka regjistruar numrin e infektimeve më të larta, duke shënuar 3, 203 raste, ndjekur nga Veneto me 2, 617 , Campania me 2, 022 raste.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje