Humb jetën nga covid ish kryetari i bashkisë

Ish kryetari i bashkisë Pukë, Beqir Arifaj humbi jetën sot pas një kohë i infektuar me covid.

Tamponi i kishte dalë negativ por pasojat kishin vazhduar keshtu qe Arifaj u dërgua në Turqi për kurim më të specializuar.

Arifaj ka qenë kryebashkiak i Pukës, nën siglën e PD, deri në vitin 2015, kur në krye të bashkisë erdhi socialisti Gjon Gjoni.

Janë më shumë se 270 qytertarë shqiptarë që gjatë gjithë këtyre muajve të pandemisë kanë zgjedhur që të largohen jashtë vendit për të marrë mjekim të specializuar, më së shumti në Turqi, e cila njihet për mjekësinë e zhvilluar.

Fotografia e Beqir Arifaj

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje