Mbyllet gjykata e Elbasanit, gjyqtarë e sekretarë të infektuar

Katër gjyqtarë dhe tre sekretare të gjykatës së Elbasanit janë infektuar me koronavirus duke bërë që gjykata të mbyllet.

Pas simptomave, gjyqtarët dhe sekretaret kanë bërë tamponin dhe kanë rezultuar pozitivë. Aktualisht ata po marrin mjekimin ndërsa janë të karantinuar në shtëpi, raporton ABC News.

Në qarkun e Elbasanit virusi vazhdon të përhapet me ritëm të shpejtë, ndërsa sot në të gjithë vendin u shënua një rekord viktimash, 17 jetë të humburbrenda 24 orëve.

e.h/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje