Manastirliu: Do hapim covid 4 por edhe pavione ne spitale rajonale

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, vizitoi ditën e sotme ambientet në spitalin COVID4,  i përgatitur, sipas saj, për të përballuar situatën e pandemisë.

“ Por lufta nuk bëhet dot vetëm në spitale, ndaj të bashkohemi për ta fituar atë duke e mbrojtur shëndetin e njëri-tjetrit në jetën tonë të përditshme”, shprehet Manastirliu.

Ministrja Manastirliu ka lajmeruar se spitali covid 4 do te hapet se shpejti. Nderkohe sic tha ajo po pergaditen edhe spitalet rajonale per te trajtuar te semuret me covid.

Deri tani pothuajse jane ezauruar tre spitalet covid duke shkuar numri i pacienteve me 500. Ditet e fundit jane shtuar krevatet ne ambiente pak me te lira ne senatorium. /DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje