COVID/ Ndahet nga jeta mjeku kirurg nga Kukesi

Ndaje

Koronavirusi i ka shënuar një tjetër viktimë në radhët e bluzave të bardha ne Kukes. Mjeku i njohur kuksian Shaqir Shehu nuk ka mundur t’i bëjë ballë virusit të rrezikshëm. Ai eshte ndare sot nga jeta ne moshen 68 vjecare.

Shehu prej disa javësh po kurohej në Turqi, pasi kishte rezultuar pozitiv nga koronavirusi, por nuk mundi t’ia dilte.

Nderkohe miqte e tij dhe qytetare te shumte te Kukesit kane shprehur dhimbjen. Shehu vecse kirurg sherbeu edhe si peefekt ne Kukes nga viti 2002-2005 nderkohe qe kuroi dhjetra ushtare te UCK gjate luftes ne  Kosove. /DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje