Trondit Gjykata Antikorrupsion, denon nje person qe i dha 1000 leke policit, inceneratoret ende djegin miliona euro

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar denoi sot me 120 orë punë të detyrueshme në komunitet nje person qe kishte tentuar te korruptonte nje polic rrigor me 1000 leke te vjetra.

Vilson Memini, ishte akuzuar për “korrupsion aktiv të personave që ushtrojnë detyrë publike”.

Ky është vendimi i parë që GJKKO dënon një person të akuzuar për korrupsion nderkohe qe targeti i Gjykates eshte korrupsioni ne nivelet e larta te shtetit.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje