Si do të jetë regjimi i ri i fluturimeve? Volumi i trafikut si në 1989

Ndaje

Teksa lëvizja e lirë nga muaji mars mbetet njëshqetësim për qytetarët, kryesisht ata nuk kanëdokumente europiane, sinjale pozitive vijnë ngaGjermania, e cila ka Presidencën e BashkimitEuropian. Feliks Baci, drejtor për Sigurinë e Fluturimeve Autoritetin e Aviacionit Civil, i ftuar emisionin E-ZONE Vizion Plus, tha se po punohetpër hequr kufizimet po dikton pandemia.

Unë mund t’ju them se Komisioni Europian, nënpresidencën e Gjermanisë, konkretishtDepartamenti për Transportin po punon protokolli COVID të mund zëvendësohet me njëprotokoll test. Pra kush kërkon udhëtojë, do t’ibëhet një kontroll i shpejtë në aeroport dhe më pas pasgjeri do vijojë udhëtimin e tij. Ky është njësinjal pozitiv mbi të cilin po punohet”, tha Baci  

Referuar të dhënave, fluksi i fluturimeve aktualishtështë rikthyer si vitin 1989 thotë Baci, çka do thotë se kjo industri është një krizë thellë. Porshpresa është me ardhjen e festave fundvititsituata transportin ajrorë pritet pësojë njërelaksim, thotë drejtori I aeroporitNënë Tereza”.

Europa ka vendosur fundmi disa masakufizuese dhe ne prekemi prej tyre aktivitetin e fluturimeve. Ne thjesht duhet përballojmësituatën. Megjithatë kemi një numër kënaqshëmfluturimesh dhe shpresojmë se shumë do kemi dhjetor, kohën e Krishtlindjeve, veçanërishtme Europën, ku disa masa shtrënguese vendosura Gjermani dhe Francë do jenë fuqi deri fund nëntorit. Ne shpresojmë, shpresojmë shumë kohën e Krishtlindjeve kemi shtim fluturimeve. tha Costandin von Alvensleben.

Por përfundim pandemisë, tregu pritet reflektojë një rritjetë cmimit biletave ajrore. /DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje