VIDEO/Strazimiri: “Në 8 vjet, fyen e grabitën deri tek buka e fëmijëve këdo”

0Shares
0

Ish deputeti i PD, Gent Strazimiri ka komentuar nje video qe e ka shperndare ne lidhje  me greven e urise ne Ballsh.

“Në 8 vjet, fyen e grabitën deri tek buka e fëmijëve këdo”, thote Strazimiri duke shtuar se ka ardhur dita t’u tregojmë vendin njëherë e mirë atyre që grabisin këtë vend.

“Po bëhen 8 vjet që grabisin me pafytyrësi ekonominë e vendit, që nga gjilpërat e jodi në ambulanca e spitale, shkumsat e lapsat nëpër auditore e shkolla e deri tek nafta e gazi!
Në 8 vjet, rrugacërisht, bënë ekzaktësisht të kundërtën e asaj që premtuan, në çdo premtim.
Në 8 vjet, fyen e grabitën deri tek buka e fëmijëve këdo, madje veçanërisht ata që u qëndruan besnikë e s’i lëshuan kurrë…
Ka ardhur dita t’u tregojmë vendin njëherë e mirë, duke nisur pikërisht nga ata që u qëndruan besnikë e s’i lëshuan kurrë…
Ua kanë borxh vetes së tyre, fëmijëve dhe vendit!”, komenton Strazimiri. /DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje