LAJMI I FUNDIT/ Rriten viktimat nga koronavirusi ne Shqiperi ne 24 oret e fundit

Ndaje

7 paciente kane humbur jeten ne dy spitalet covid.

Ndersa 241 persona jane infektuar ne 24 oret e fundit ne te gjithe vendin. Nderkohe 92 persona jane sheruar ne te njejtin interval kohe.

Nderkaq 319 persona jane ne dy spitalet covid. Ende nuk ka tr dhena ne lidhje me pacientet ne spitalin covid 3 qe u hap sot.

COVID-19 – Statistika (31 Tetor 2020)
Raste të reja ditore 241
Të shëruar ne 24 orë 92
Të shtruar në spitale 319
Humbje jete në 24 orë 7
Testime ditore 1260

Testime totale 125,220
Raste pozitive 20,875
Raste të shëruara 11,189
Raste Aktive 9,177
Humbje jete 509

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje