Hapet spitali covid 3, arriti numri i te shtruarve ne 301

Ndaje

Eshte hapur sot spitali Covid 3.

Sot jane shtruar pacientët e parë të infektuar me Covid-19. Spitali Covid3 ndodhet në ambientet e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, tek ish-kirurgjia e vjetër.

Ndërkohë, ditë e djeshme u raportua një rritje e numrit të të shtruarve në dy spitalet Cocid, atë Infektiv dhe “Shefqet Ndroqit”. Në to u raportuan 301 të shtruar, duke sjellë edhe ezaurimin e kapaciteteve të tyre./DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje