Basha i drejtohet SPAK: Përse nuk janë thirrur Edi Rama, Erion Veliaj, Arben Ahmetaj?

Ndaje

Kreu i PD, Lulzim Basha i ka bere disa pyetje sot SPAK i ciki prej 3 muajsh ka në tavolinë kallëzimet penale, ndersa hesht duke u bërë alibi për vijimin e vjedhjes, sic deklaron Basha.

“Nëse SPAK-u do të kishte vepruar, miliona euro që ju paguan mafies së plehrave, do të shkonin te shëndetësia. Koha kur pyes SPAK se çfarë po bën me autorët e vjedhjes 75 milion euro po mbaron.

Pyes SPAK, pse nuk keni marrë asnjë nga personat e pëefshirë në aferën e plehrave? Pyetje SPAK-ut: Ku jeni me hetimet?

Basha i drejtohet SPAK: Përse nuk janë thirrur Edi Rama, Erion Veliaj, Arben Ahmetaj?”, deklaroi Basha.

Nëse keni nevojë për ndihmë ndaj Mafies, ju përsëris se opozita dhe qytetarët do të jenë krah jush, deklaroi kryetari i PD./DRONI.al/

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje