Japonezët hapin fabrikën e makinave në Tiranë

Ndaje

Më në fund një investim japonez në Shqipëri, një sinjal i pozitiv se japonezët mund të investojnë në këtë vend.

“Një tjetër fabrikë e re për industrinë e automobilëve hap së shpejti dyert e saj falë investimit të kompanisë japoneze Sumitomo, një prej gjigandëve aziatikë të kësaj industrie.

Jo vetëm vende të reja pune (afro 2000 të tilla deri në fund të vitit 2021 dhe deri ne 5000 në vijim) dhe paga me perspektivë rritjeje të lartë, por edhe një konfirmim i rëndësishëm i potencialit të Shqipërisë, si një vend i duhur për zgjerimin e investimeve në këtë industri me rëndësi të madhe në çdo aspect”, ka postuar sot Kryeministri Rama në rrjetet sociale.

Kompania erdhi edhe nën kujdesin e ambasadës së Japonisë në Tiranë dhe ambasadorit të saj mr. Makoto Ito. /DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje