Shefi i politikes se jashtme ne PE, thirrje Rames te prese Venecian

Ndaje

Michael Gahler i bën thirrje Ramës të repsektojë apelin e Komisionerit Varhelyi dhe të presë Komisionin e Venecias para se të votojë dekretin
Përgjegjësi për Politikën e Jashtëme i Grupit PPE në Parlamentin Europian ka shprehur mbështetjen ndaj Komisionerit për Zgjerimin Varhelyi me një retweet.

Ai e quan deklaratën e Varhelyi të mençur dhe thekson se institucione si Komisioni i Venecias duhet të respektohen nga të gjitha palët e përfshira. /DRONI.al/


Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje