COVID-19/Drejtori e 6 mësues në Korçë të infektuar, të tjerët të vetëizoluar

Ndaje

7 mësues  janë konfirmuar me COVID-19 në shkollën 9-vjeçare Sotir Gurra në qytetin e Korçës, midis të cilëve edhe drejtori k shkollës.

Disa mësuesve të tjerë të kësaj shkolle, iu është marrë tamponi dhe deri sa të dalë rezultati ata do të qëndrojnë të vetëizoluar, ndërsa është njoftuar se nesër nuk do të zhvillohet mësim pasi e gjithë godina do të dezinfektohen.

Në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë ka raportuar 11 raste pozitive me Covid-19 në Korçë.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje