Topalli ne nje levizje te re politike?

Ndaje

Ish-Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli pritet te perfshihet ne një lëvizje të re politike.

Topalli pritet që ti bashkohet nje iniciative te re politike “Lëvizja për Ndryshim”, iniciuar fillimisht nga disa të rinj, që ende nuk dihet nëse do të zyrtarizohet më tej si parti, shkruan sot faxweb.

“Topalli është shprehur se ajo do ti bashkohet çdo iniciative që është kundër klasës politike të korruptuar, por e ka mohuar që është organizatorja e gjithë kësaj”, shkruan i njejti portal.

Levizja ka nje takim me 28 tetor ne Tirane nga ku mund te mesohet me tej rreth kesaj iniciative.

Topalli eshte nje kritike e vazhdueshme e PD dhe kryetarit te saj Lulzim Basha. /DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje