FOTOLAJM/ Rama, gjenerator me vete te inceneratori i Elbasanit ‘qe prodhon energji’

Ndaje

Kryeministri Edi Rama ka marre me vete edhe nje gjenerator per te siguruar energji elektrike gjate takimit qe ai mbajti sot ne inceneratorin e Elbasanit.

Ky incenerator eshte projektuar qe te prodhoje edhe energji elektrike, por gjestini stafit te Kryeministrit e ka vene ne dyshim te madhe kete funksion te tij. Kreu i opozites Lulzim Basha deklaroi pak dite me pare se ky incenerator punoi vetem 20 dite ne vit per shkak se eshte kryesisht teneqe dhe i vjeter.

“INCENERATOR ME GJENERATOR
Rama ka bërtitur fort që inceneratori i Elbasanit prodhon energji. Mban veten madje dhe shet, kundërshtonte ai në Opinion.
Dhe meqënëse këtë e ka të sigurtë fare, në vizitën e tij në inceneratorin korruptiv që prodhon me demek energji, merr me vete gjenerator për të pasur energji me vete që të mos i ndërpritet fjalimi mashtrues i rradhës për inceneratorin çudibërës.
Gënjeshtra i ka këmbët e shkurtra – thotë populli.
Mashtrimi i Ramës ka gjenerator me vete!”, komenton edhe ish deputeti i Elbasanit, Luciano Boci qe publikoi edhe fotot. /DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje