U rrit Ard Cela u bë peshk i madh!

Ndaje

Nga Bledian Koka

U rrit Ard Cela u be peshk i madh!
Sot ka ndodhur nje cudi shqiptare si produkt i fresket i fytyres se drejtesise se re. Pas nje hetimi Prokuroria e Posacme Kunder Korruspisonit ka leshuar mandate arresti per 4 zyrtare te OSHEE-se duke filluar nga drejtoresha e kabinetit te Ard Celes, Albana Ferra e deri tek zinxhiri menaxhues Komisioni te Ofertave prane OSHEE. Bukur deri ketu. Rezulton se vetem shefja e kabinetit te Celes ka marre 10%-shin e tenderi 1.3 milione euro duke favorizuar nje kompani italiane dhe sot per me teper me shume gjase si pasoje e dekonspirimit te operacionit ka carre dhe ferren jashte shtetit. Pra sipas drejtesise se re, brenda OSHEE-se dhe mu nen hunden e Ard Celes funksiononte nje grup i strukturuar kriminal i korruptuar, por ama vete kreu i OSHEE-se nuk dinte gje. Cironka i ardhur nga Durresi nga vaska e Vangjush Dakos qenka rritur e qenka bere peshk aq i madh sa drejtesia e re rrjeteshpuar nuk e kapka dot. Lajmi i sotem bombastik per luften kunder korrupsionit nuk eshte na surprizoi per ndonje gje se prisnim…
p.s…sot mesum se edhe ai, Ard Cela OSHEE-se qenka bere peshk i madh! (Marre nga faqja e tij ne Facebook)

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje