Dendias sulmon Turqinë në krah të Ramës ndërkohë deklaron se Ligji i Luftës do hiqet

Ndaje

Edhe ministri i jashtem grek Nikos Dendias deklaroi se Ligji i Luftes do te hiqet.

“Ligji i Luftes eshte nje anakronizem. Do te hieqet dhe do te punojme per kete. Jam i urdheruar nga Kryeministri im ta them kete, dhe ta them ne Tirane”, tha ministri grek Dendias.

Ne vijim Dendias tha se Turqia po vijon te shkel cdo dite kriteret nderkombetare ekonomike dhe politike. “Turqia po shkel unionin doganor dhe e kemi raportuar ne BE. Veprimet e fundit te Turqise jane teper shqetesuese ne Mesdheun Lindor dhe kam kerkuar qe te bllokohen furnizimet ushtarake per Turqine”‘, tha ministri grek Dendias.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje