Rrethrrotullimi i Laprakes do shkoje nje vit, me shume se sa zgjati tyneli i Kalimashit. Cila eshte arsyeja?

Ndaje

Duhen te pakten edhe 4 muaj qe te perfundoje tmerri i rrethrrotullimit te Laprakes, nje projekt me investim afro 20 milione euro qe ka filluar qe prej pranveres se ketij viti.
Lajmi eshte bere i ditur nga ministrja Balluku e cila vizitoi sonte punimet pa u shoqeruar nga Erion Veliaj.
Shuma e madhe e investimit duket se nuk mund te perthithej ne nje kohe te shkurter, keshtu qe ndertimi do te shkoje nje vit, po aq sa u desh te ndertohej tyneli i Kalimashit rreth 12 km mes per mes malit, gjysma e te cilit doli argjile dhe me gjate se sa tyneli i Krrabes.

Vepra nuk justifikon nje vit ndertim pwr nga madhesia. Eshte nje investim i ngjashem me nje parking trekatesh si ai i Casa Italia por ne nje siperfaqe me te madhe dhe se nuknka parkime makinash por disa korsi.

Me afro 20 milione euro investim ky rrethrrotullim duhej te behej prej bronzi dhe mjaftonin parate por edhe koha prej gjashte muajsh do te ishte e mjaftueshme.

“Në rrethrrotullimin kryesor të Unazës së Re, ku po punohet me ditë-natë, për të bërë të mundur që kjo vepër publike strategjike në hyrje të kryeqytetit të përfundojë sa më shpejt, për t’i dhënë Tiranës një “portë” dinjitoze të standarteve europiane dhe qytetarëve një aks lëvizjeje pa stres e shëmti si i derisotmi”, shkruan Kryeministri Rama.

Punimet për fazën e parë dhe të dytë kanë përfunduar ndërsa po vijon puna për fazën e tretë, njofton Kryeministri.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/2705529629758695/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje