COVID-19 prezent në Gjykatën e Tiranës

Ndaje

Numri i rasteve me koronavirus po rritet çdo ditë në vendin tonë e përhapja e tij ka arritur dhe në insitucione të rëndësishme.

Mësohet se në Gjykatën e Tiranës janë mbi 20 persona me koronavirus, por nuk e bëjnë publike raporton faxweb.al.

Nisur nga dita e sotme mësohet t’u jetë dhënë urdhër vajzat shtatzëna që të marrin pushim e të mos paraqiten në punë.

Ndërkaq përgjigja që jepet nëse kërkohen gjyqtarë për çështje të ndryshme është: “Nuk është, ka dalë me Covid.”

Ajo që mbetet e paqartë është përse mbahet i fshehtë shpërthimi i rasteve me koronavirus në Gjykatën e Tiranës, përderisa ekziston mundësia që ky institucion të kthehet në një vatër infeksioni.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje