Tri zonat e kuqe te covid ne Tirane

Ndaje

Në Tiranë përveç zonës së ish-Bllokut, janë edhe dy zona të kuqe të Covid.

“Një prej tre zonave të kuqe në kryeqytet është edhe Kombinati për numrin më të lartë të të infektuarve”.

Edhe Astiri me një numër të lartë banorësh vijon të regjistrojë përditë raste me koronavirus.

“Që prej fillimit të pandemisë zona e Astirit vijon të jetë problematike për përhapjen e Covid-19 në kryeqytet. Ajo që vihet re është mosrespektimi i masave antiCovid, kryesisht të mosmbajtjes së maskave”.

Tirana numëron aktualisht mbi 3 mijë raste aktive të konfirmuara.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje