Rama i cuditur me sulmin nga Shkullaku: Tv Klan beri film pozitiv per inceneratoret

Ndaje

Kryeministri Edi Rama ka publikuar nje editorial ne rrjetet sociale kunder gazetareve qe debatuan me te ne emisionin Opinion ne tv Klan. Thelbi i shkrimit lidhet me habine e Kryeministrit, sic thote ai, qe u sulmua nga Shkullaku qe eshte shef programacioni ne tvKlan nderkohe qe Klan ka prodhuar nje dokumentar per inceneratorin e Elbasanit ku tregohet se sa veper e rendesishme eshte per qytetin dhe bashkite perreth.

Duket qarte qe Rama ngaterron politijat editoriale te qendrueshme proqeveritare te Klan me integritetin vetjak te gazetareve qe ia dalin te shpetojne nga kryqi financiar qe qeveria vendos me media te medha per ti mbajtur te lidhura pas vetes.

Se a eshte ky editorial nje paralajmerim per tv Klan e pronarin e tij, kjo mbetet te shihet ne vijim.

Nderkaq ka reaguar edhe gazetari Armand Shkullaku:

“Per videoklipin e Edi Rames qe ma kishte kushtuar me zerin e tij:

Po te beri pune kjo video e ky montazh per ne SPAK, ta kam fal“, shkruan ai ne rrjetet sociale.

Me poshte editoriali i Rames:

SHKULLAKU LULËZIMI PLEHRAT OPINIONI

Parmbrëmë tek Fevziu Armand Shkullaku ishte në krye të luftës së panelit të armatosur me gjysëm të vërteta (që janë edhe gënjeshtrat më të mëdha), për t’i bërë jehonë sulmit sharjeshpifës të Lulëzimit mbi impiantet moderne të përpunimit të mbetjeve në Tiranë, Elbasan e Fier ose siç i quan Luli, me atë fodullëkun përbuzës të gjumashit kur bën sikur s’ka gjumë, “inceneratorët”.

Analisti arriti të mohonte sy për sy edhe fjalët e veta edhe vetë provën materiale, e cila rrëzoi në sy të të gjithëve gënjeshtrën ulëritëse se në impiantin e Elbasanit nuk është prodhuar kurrë energji! Por e vërteta e plotë lidhur me këtë episod, ku analisti u vu këmbëngulësisht në shërbim të Lulit, është se Shkullaku jo vetëm nuk gënjeu nga padija, po ai vetë, në cilësinë e drejtuesit të prodhimit të TV KLAN, ka bërë edhe një goxha film për inceneratorin dhe për prodhimin e energjisë nga plehrat në Elbasan disa vite më parë!

Nuk e di nëse filmi në fjalë është bërë dhe shfaqur kundrejt pagesës apo ka qenë thjesht entuziazmi për impaktin e madh pozitiv mbi mjedisin të inceneratorit të Elbasanit, por materiali të cilin mund ta gjeni të plotë në youtube ➡️ youtu.be/_nk9-3Av39Y duket se i ka pëlqyer aq shumë drejtuesit të atëhershëm të prodhimeve sa që e ka shfaqur edhe në ABC News edhe në TV KLAN!

Kush do të mësojë ca më shumë se ç’i panë sytë e ç’i dëgjuan veshët tek Fevziu gjatë atij debati haluçinant, le të ndjekë 4 minutat bashkëngjitur…

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje