Ekzekutimi i biznesmenit/ Niko Goro kushëri me kryebashkiakun e Himarës, autori ma maskë dhe kapuç

Vrasja e biznesmenit Niko Goro në mes të Himarës tronditi vendin mëngjesin e sotëm, ndërsa janë publikuar të tjera detaje nga atentati.

Ngjarja ndodhi rreth orës 09:00, ku Niko Goro ka qenë te supermarketi në pronësi të motrës e tij kur u qëllua, ku edhe kjo e fundit ka marrë plagë.

Autori, me kapuç dhe me maskë, e kaqëlluar biznesnemin ng anjë automjet tip “Volkswagen Touareg” në lëvizje.

Deri më tani janë shoqëruar 10 persona që mund të kenë dijeni mbi ngjarjen, ndërsa autori nuk është identifikuar ende.

Në hyrje dhe dalje të qytetit janë ngritur postblloqe.

Niko Goro, kushëri  me kryebashkiakun e Himarës, Jorgo Goro u qëllua për vdekje ndërsa ndodhej te supermarketi në pronësi të motrës e tij, ku edhe kjo e fundit ka marrë plagë.

Nuk dihen ende shkaqet e kësaj ngjarjeje të rëndë, por paraprakisht dyshohet se Goro ka pasur disa probleme me çështjen e pronave, që mund të jetë bërë shkak i atentatit.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje