Dënoi ish- ministrin Saimir Tahiri, kalon me sukses vetingun gjyqtarja e njohur

0Shares
0

Kalon vetingun Flora Hajredinaj, gjyqtarje e Gjykatës së Posaçme kundër krimit dhe korrupsionit e cila është dhe pjesë e trupit gjykues që ka në dorë gjykimin e dosjes së ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit dha sot vendimin për konfirmimin në detyrë të gjyqtares.

Në seancën e zhvilluar ditën e sotme, Hajredinaj kaloi me sukses procesin e Vettingut, duke dalë e pastër në tre shtyllat e vlerësimit, atë të pasurisë, pastërtisë së figurës dhe integritetit profesional.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje